Емоційна нестабільність(неврози, депресія, панічні атаки)

Відчуваєте депресивний стан чи спостерігаєте депресію в рідної людини? До цього потрібно віднестись дуже серйозно, адже депресія та панічний розлад – це важке психологічне захворювання, яке потрібно лікувати. І чим швидше, тим краще. Тому що розвиток хвороби не тільки погіршує якість життя та фізичний стан людини, але може спровокувати більш трагічні наслідки, аж до смертельних випадків (наприклад, суїциду).

Не зволікайте з хворобою, та звертайтесь вже зараз в медичний центр «Норімед Плюс». Адже чим довше на вас буде впливати депресивний стан, тим тривалішим буде курс реабілітації. Для початку наш психолог визначить причини депресії, стадію та ступінь складності захворювання, на основі чого буде розроблена анонімна комплексна терапія: психотерапія та біологічні методи впливу (медикаментозне та не медикаментозне лікування). Ми знаємо, як вивести з депресії та вилікувати назавжди це тяжке захворювання.

Депресія – симптоми

Попри різні види та форми, депресія має спільні симптоми у жінок, чоловіків та підлітків:

  • безпричинна дратівливість та злість;
  • порушення концентрації, сну, апетиту;
  • пригнічений настрій та повна апатія до реальності;
  • потяг до алкоголю та наркотиків;
  • хронічна втома та постійна слабкість;
  • песимізм та філософські роздуми;
  • суїцидальні думки тощо.

Згідно зі статистикою, біля 30% жінок і 15% чоловіків страждають від депресії.

Лікування депресії

Як вийти із депресії? Для цього використовується психотерапія та антидепресивні препарати, дія котрих направлена на покращення настрою, зняття стресу, підвищення апетиту, позбавлення відчуття тривоги тощо. Антидепресанти бувають різних видів. Так, наприклад, для реабілітації апатичних хворих використовують ліки стимулюючої дії. Якщо пацієнт відчуває дратівливість, тривогу та занепокоєння, лікар призначає препарати седативної дії.

Але не у всіх випадках медикаментозне лікування ефективне: десь приблизно у 50% пацієнтів препарати лише частково знімають або знижують ознаки хвороби. Деяким пацієнтам медикаментозне лікування протипоказане, котре заміняють сеансами психотерапії – дають схожий ефект.

Панічні атаки

Що таке панічні атаки? Це раптовий страх без реальної небезпеки або очевидної причини. Хоча панічні атаки безпосередньо не становлять загрози людині, значною мірою вливають на якість життя.

Симптоми панічних атак

Напади панічної атаки супроводжуються психосоматичними симптомами:

  • ускладнене дихання та задуха;
  • дискомфорт у грудях;
  • підвищена пітливість, серцебиття, тиск;
  • тремтіння кінцівок;
  • страх смерті або зійти з розуму тощо.

Що робити при панічній атаці

Якщо ви стали очевидцем панічної атаки, візьміть хворого за руку та постарайтесь заспокоїти. Акцентуйте його увагу на чомусь іншому, наприклад, запропонуйте вирішити нескладні приклади, вести рахунок вдихів та видихів, пульсу, тощо.

Для запису на консультацію психотерапевта у Львові телефонуйте за номером +38 (067) 450-10-28.