Артрози плечових та гомілково-ступневих суглобів

Якщо вас турбує періодичний або постійний біль у суглобах, це може вказувати на артроз. Розвиток цього хронічного захворювання з часом викликає знерухомлення (анкілоз), деформацію, руйнування плечових та колінних суглобів. Артроз також може поширюватись на сусідні кісткові тканини та навколосуглобові структури (сухожилля, меніска тощо).

Артроз суглобів є віковим захворюванням, але перші прояви хвороби з’являються вже після 40 років. Воно пов’язане з гормональним порушеннями та обміном речовин, через що виникає брак внутрішньо суглобової (синовіальної) рідини або змінюється її властивість. Ця рідина виконує функції мастила. Якщо її бракує, хрящ починає інтенсивно стиратись, оголюючи кістку, що з часом призводить до артрозу.

Супутником артрозу є надмірна вага, котра пришвидшує руйнування колінного суглоба (гонартроз), тазостегнового (коксартроз), гомілковостопного та невеличких суглобів стоп. Таким чином, деформуючий артроз – це ціла група хронічних захворювань, котрі призводять до руйнування та знерухомлення суглобів.

Проблему з суглобами не можна ігнорувати. При перших симптомах необхідно якомога раніше пройти діагностику. Медичний центр «Норімед Плюс» спеціалізується на діагностиці та комплексному лікуванні артрозних змін за допомогою сучасних методик. Відгуки наших клієнтів – є важливим доказом компетенції наших лікарів ортопедів та травматологів.

Симптоми та лікування артрозу

Перш ніж почати лікування, потрібно встановити діагноз. Для цього потрібно пройти обстеження в нашого лікаря, котрий на основі симптомів та історії хвороби встановить діагноз. Іноді цієї інформації достатньо,якщо є сумніви, то діагноз встановлюється після артроскопії – малоінвазивна методика, що дозволяє проводити діагностику та лікування внутрішньосуглобових ушкоджень та захворювань..

Симптоми артрозу:

  • постійний ниючий біль;
  • сильні больові відчуття після перевантажень суглобів;
  • знизилась амплітуда переміщення суглобів;
  • суглоби хрустять або деформувались.

Якщо пацієнт з артрозом відчуває гострий біль, лікування починається з інтенсивної терапії. Для цього лікарем проводяться лікувальні блокади: вводяться протизапальні та знеболювальні ефективні ліки безпосередньо в місце болю. Після відновлення рухливості та зняття гострих симптомів, лікарем розробляється методика лікування, в залежності від ступеня артрозу.

Для лікування та реабілітації може застосовуватись:

  • фізіотерапія різних видів;
  • лікувальний масаж;
  • лікувальна гімнастика;
  • медикаментозне лікування.

Як позбутися артрозу

Найвищі шанси позбутися артрозу – виявити захворювання на ранніх стадіях. При лікуванні дуже ефективна кінезотерапія, котра дозволяє знижувати гострі болі, лікувати супутній синовіїт і функціональні розлади. Але все ж краще попередити, ніж лікувати. Тому ми радимо обачніше вибирати фізичні вправи, уникати надмірно різких рухів та стежити за своєю вагою.

Потрібна консультація лікаря? Записатись чи дізнатись ціну курсу реабілітації ви зможете за контактними номерами телефонів.