Артрити та периартрити

Різкий біль, дискомфорт і набряки в суглобах рук та ніг – це перші симптоми, які вказують на ревматоїдний артрит. Це хронічне захворювання, викликане запаленням суглобів. Якщо хворих з цим діагнозом не лікувати, в недалекій перспективі людей чекає тяжке руйнування суглобів та пошкодження важливих органів, втрата працездатності та навіть передчасна смерть.

Чи виліковується захворювання? Гарантією успіху у лікуванні хворого на ревматоїдний артрит є рання комплексна діагностика та сучасне лікування – впевнений лікар-ревматолог медичного центру «Норімед Плюс». Комплексний підхід із залученням суміжних спеціалістів нашої клініки, включаючи ендокринолога, невролога, терапевта, імунолога, дозволить загальмувати прогресування хвороби, запобігти ускладненням та нормально жити пацієнту з ревматоїдним артритом. Є навіть шанс на довготривалий відступ хвороби. В нашій клініці проводять всі необхідні дослідження, на основі котрих ревматолог призначить певний курс лікування.

Ревматоїдний артрит: симптоми

Ревматоїдний артрит у більшості випадків руйнує симетрично-розміщені суглоби (іноді трапляються запалення одного суглоба). Спершу пошкоджуються невеличкі суглоби кистей і стоп, але з часом запалюються всі інші суглоби та навіть окремі органи.

Основні симптоми захворювання:

  • дискомфорт та біль у суглобах;
  • набряки;
  • чутливість при стисканні суглобу (біль при рукостисканні, наприклад);
  • обмеження рухів;
  • деформація суглобів (при тривалій хворобі РА).

Важливо пам’ятати, що ревматоїдний артрит може вражати не тільки суглоби, але й інші органи (серце, судини, легені, нирки, очі, нерви). Характерною ознакою захворювання є поява безболісних ревматоїдних вузликів в області ліктів, суглобів кисті тощо.

Лікування ревматоїдного артриту

Після повного обстеження лікар-ревматолог визначає, які краще ліки приймати для лікування, враховуючи складність хвороби то протипоказання до деяких засобів.

Медикаментозне лікування слід застосовувати якомога раніше після встановлення діагнозу. В першу чергу це стосується біологічних або синтетичних хворобомодифікуючих антиревматичних препаратів (ХМАРП) – вони знімають болісні симптоми, гальмують процес руйнування суглобів, дозволяють жити активним життям. У лікуванні можуть використовуватись отримані шляхом генної інженерії біологічні лікарські засоби, глюкокортикостероїди, нестероїдні протизапальні препарати.

Як вилікувати ревматоїдний артрит? На жаль, вилікувати хворобу неможливо, але усунути симптоми, покращити якість та збільшити тривалість життя цілком реально, виконуючи всі призначення нашого лікаря. Крім застосування ліків, уколів ефективним є нефармакологічне лікування та реабілітація хворого: психологічна підтримка, відпочинок, фізіотерапія та місцева терапія ураженого суглоба.

Потрібна консультація фахівця? Телефонуйте за вказаними на сайті номерами телефону та отримайте відповіді на свої запитання.