Епікондиліти

Лікування епікондиліту ліктьового суглобу

Епікондиліти – це різновид захворювання ліктьового суглобу, для якого характерний гострий біль в області ліктя. Біль виникає через запалення або травмування надвиростків плечової кістки внаслідок пошкодження або дегенерації сухожиль.

Епікондиліт буває двох видів:

  1. Медіальний (внутрішній) – зазвичай з’являється у людей, котрі руками впродовж дня виконують монотонні вправи або на м’язи передпліччя діє тривалі одноманітні навантаження. На це захворювання часто страждають швачки, журналісти, програмісти, копірайтери тощо.
  2. Латеральний (зовнішній) – хвороба проявляється у людей, котрі працюють на важкій роботі та тримають руки в постійній напрузі: експедитори, будівельники, вантажники і навіть спортсмени тенісисти та гольфісти. Тому в спорті часто це захворювання ще називають «лікоть тенісиста», «лікоть гольфіста».

В залежності від ступеню болі, епікондиліт буває гострий та підгострий. В тяжких випадках хворий не може розігнути руку у лікті, не кажучи вже про фізичну роботу.

Медичний центр «Норімед Плюс» спеціалізується на діагностиці та лікуванні хвороби ліктя. Рекомендуємо при перших ознаках захворювання записатись на прийом до лікаря та пройти обстеження. Якщо нехтувати епікондилітом, хвороба перетече у хронічну форму. Тоді процес лікування буде складнішим і тривалішим.

Епікондиліти – симптоми

Симптоматика латерального епікондиліта:

  • болить зовнішня сторона ліктя та віддає на передпліччя;
  • під час розгинання ліктя та розвороту передпліччя відчувається гострий біль;
  • утруднена можливість тримати предмети в руці;
  • атрофія м’язів передпліччя через защемлення променевого нерва.

Симптоматика медіального епікондиліта:

  • болить внутрішня сторона ліктя та віддає в м’язи, які згинають передпліччя;
  • посилений біль при згинанні та рухах передпліччя (особливо у жінок, які виконують рутинну роботу).

Це захворювання може турбувати хворого, навіть до порушення працездатності, але й може протікати не так виражено, а симптоми незабаром минають. У такому випадку, хворі часто ігнорують лікаря, тому хвороба переходить у хронічну фазу і біль з’являється з часом. Тому лікувати від епікондиліта треба своєчасно та повноцінно.

Епікондиліти – лікування

Для лікування епікондилітів в нашій клініці застосовується комплексний підхід під суворим наглядом лікаря. Обов’язковим є консервативне лікування протизапальними та знеболюючими препаратами (мазь, ін’єкційна блокада, гелі). Також призначаються фізіотерапевтичні процедури (УХТ, ультразвукова та магнітотерапія, масаж).

Потрібна консультація лікаря? Телефонуйте та записуйтесь на прийом у зручний час.