Гонартроз (артроз колінних суглобів)

Біль колінних суглобів (гонартроз) – проблема багатьох людей старшого віку, хоча доволі часто серед 20 та 30 річних пацієнтів медичного центру «Норімед Плюс» зустрічаються проблеми з хронічними травмами, спадкоємністю, порушенням обмінних процесів. Передусім наші пацієнти скаржаться на постійні болі при ходьбі та обмеженні рухливості. В недалекій перспективі це може призвести до інвалідності.

Але без паніки. Вихід є. У клініці «Норімед+» ми повернемо вас до нормального життя, підібравши найефективніше лікування, в залежності від стадії захворювання: 1, 2 або 3 ступеня. Усунути больові симптоми та поліпшити рухливість колінного суглоба допоможе кінезотейпування. Якщо ж гоноартроз запущено, то допоможе тільки операція - ендопротезування колінного суглоба. В цьому випадку також є ефективною кінетотерапія, яка допоможе приготуватись до хірургічного втручання та швидше пройти реабілітацію.

Гонартроз - симптоми та лікування

Захворювання може мати наступну симптоматику:

  • На першій стадії симптоми майже не проявляються. Згодом з’являються скутість в суглобах (до півгодини), болі після денного перенавантаженні на хворий суглоб, під час ходьби, після тривалої нерухомості. Біль дещо стихає у стані спокою та може посилюватись під впливом метеорологічних факторів. Може розвиватись набряк особливо під вечір.
  • На другій стадії у пацієнта на поверхні суглоба формуються специфічні нарости – остеофіти, які спричиняють деформацію суглоба та посилення больових відчуттів. При цьому амплітуда колінного суглобу значно скорочується, а симптоми проявляються все частіше. Під час ходьби з’являється хрускіт у колінах. При однобічному ураженні суглоба у пацієнта розвивається кульгавість, що негативно впливає на хребет, формуючи сколіози та грижі.
  • Третя стадія супроводжується постійним болем, незалежно від того рухається людина чи ні. Суглоб сильно деформується, через що важко ходити та майже не реально згинати ногу в коліні.

На початковій стадії ефективним є консервативне лікування: препарати для покращення обміну речовин, протизапальні ліки, фізіотерапія (магнітотерапія, УЗТ, електролікування, УХТ). Ефективним є введенням внутрішньосуглобово гіалуронової кислоти. На останній стадії захворювання проводиться протезування колінного суглоба.

Потрібна консультація лікаря? Телефонуйте за номером, вказаному на сайті або приїжджайте в нашу клініку.