Хвороба та синдром Паркінсона

Помітили за собою чи близькими людьми тремор, порушення ходи, рефлексів, уповільнення рухів? Можливо, це Хвороба Паркінсона - повільно прогресивне захворювання центральної нервової системи людини.

В такому випадку рекомендуємо не зволікати, а негайно записатись на консультацію до лікаря - невролога медичного центру «Норімед Плюс». Фахівець призначить комплексну неінвазивну діагностику, на основі котрої буде розроблено індивідуальний курс лікування: амбулаторне, медикаментозне чи комплексне с нейрореабілітацією. Лікування та реабілітація наслідків Хвороби Паркінсона призначається виключно після вивчення стану складових судинної системи (серце, вени, артерії, капіляри). Ми знаємо, як лікувати цей тяжкий недуг.

Хвороба Паркінсона – симптоми

Ознаки, які вказують на захворювання Хвороба Паркінсона:

  • загальна втома та симптоми нездужання;
  • скованість тіла;
  • важко встати з ліжка, стільця;
  • хитка хода;
  • дрібний тремтячий почерк;
  • тремтіння пальців (особливо великого та вказівного);
  • обриваються думки;
  • губляться слова у реченні.

Хвороба Паркінсона - лікування

Симптоматична терапія цього захворювання дасть можливість покращити якість життя, бути самостійним та якнайдовше працездатним. Для лікування Хвороби Паркінсона ефективним препаратом є леводопа – найкраща терапія на сьогодні, котра збільшує тривалість та покращує життя. Прийом цього препарату позбавить від порушень руху. Правильно підібране дозування препарату швидко усуває тремор.

Але щоб з плином часу ефект від препарату не знижувався, потрібно збільшувати дозування та частоту прийому, що призводить до появи побічних ефектів. Ось чому леводопа-терапію не призначають пацієнтам до 60-65 років, за виключенням пізніх стадій захворювання. Людям за 70 років ці ліки призначаються не залежно від стадії хвороби.

В деяких випадках хвороба Паркінсона не лікується консервативним шляхом, тому потрібне хірургічне втручання: деструктивні операції (руйнування певних ділянок мозку) та стимуляцію мозку (вводяться електори, котрі приєднується до нейростимулятора) за рахунок електричних імпульсів.

Харчування при хворобі Паркінсона

Багатий на флавоноїди раціон позитивно впливає на тривалість життя та зменшення смертності у людей з цим недугом. Відповідне дослідження було опубліковане в журналі Neurology, над яким останнім часом працювали науковці з Університету штату Пенсильванія та Квінса. Флавоноїди містяться в овочах, ягодах, фруктах, квітах, чаї, червоному вині.