Пн–Пт: 08:00 – 21:00

Сб: 08:00 – 19:00

Нд: Вихідний

+38(067)450-10-28

Зателефонувати нам

Пн–Пт: 08:00 – 21:00

Сб: 08:00 – 19:00

Нд: Вихідний

м. Львів, вулиця Залізнична,7

+38(067)450-10-28

Зателефонувати нам

Жінка похилого віку

Лікування хвороби Паркінсона у Львові

Записатися на прийом

Хвороба Паркінсона – це хронічне захворювання нервової системи, при якому поступово руйнуються клітини мозку, відповідальні за контроль рухів. Основними симптомами є тремор, скутість м’язів та уповільненість рухів. З часом захворювання прогресує, погіршуючи якість життя пацієнтів.

Часто терміни “паркінсонізм” та “хвороба Паркінсона” використовуються як синоніми, але це не зовсім коректно. Хвороба Паркінсона – це лише одна з форм паркінсонізму, найвідоміший представник цього спектру. Її причина криється у поступовій загибелі певних нейронів у головному мозку. Паркінсонізм може бути викликаний різними чинниками: від травм і інсультів до інших нейродегенеративних захворювань.

Симптоми патології

Хвороба Паркінсона може виявлятися такими симптомами:

  • загальна втома та симптоми нездужання;
  • тремтіння частин тіла (рука, пальці (особливо великий та вказівний), нога або голова можуть мимоволі тремтіти, особливо коли людина розслаблена);
  • хитка хода;
  • дрібний тремтячий почерк;
  • скованість тіла;
  • важко встати з ліжка, стільця;
  • уповільненість рухів (складно виконувати звичні дії, рухи стають повільними та скутими);
  • м’язи стають напруженими і жорсткими, особливо при рухах;
  • проблеми з рівновагою (стає складніше зберігати рівновагу, людина може спотикатися);
  • зміни виразу обличчя та очей (здається, що людина не кліпає повіками);
  • проблеми з вимовою (голос стає тихим, вимова монотонна та невиразна), обриваються думки, губляться слова у реченні.

Також спостерігаються інші симптоми, наприклад, підвищена пітливість, жирна шкіра, зниження нюху, проблеми зі сном, перепади настрою. За їх наявності рекомендується звернутися до приватної клініки, де лікують хворобу Паркінсона та пройти обстеження.

Причини розвитку хвороби Паркінсона

Причини виникнення захворювання остаточно не вивчені. Вчені виділяють цілий комплекс факторів, які можуть підвищити ризик розвитку цього патологічного стану. До них відносяться:

  • спадковість;
  • вплив навколишнього середовища (несприятливі екологічні умови, токсичні речовини та забруднення повітря);
  • наслідки захворювань та травм (інфекції, пухлини мозку, інсульти та черепно-мозкові травми).

Спровокувати хворобу можуть також вживання алкоголю, наркотичних речовин, а також тривалий прийом деяких лікарських засобів (нейролептиків).

Діагностика

Діагностика хвороби Паркінсона є комплексним процесом, який вимагає високої кваліфікації фахівця. Відсутність специфічних лабораторних чи інструментальних маркерів захворювання значно ускладнює ранню діагностику. Нерідко хворобу Паркінсона диференціюють з іншими паркінсонічними синдромами, зумовленими різними етіологічними факторами. Ключовими елементами діагностичного алгоритму є: детальний неврологічний огляд, ретельний збір анамнезу, призначення патогенетично обґрунтованої терапії та динамічний нагляд за пацієнтом з метою корекції лікувальної тактики.

Лікування хвороби Паркінсона

Повністю вилікувати це захворювання неможливо. Сучасне лікування хвороби Паркінсона спрямоване на зниження симптомів та покращення якості життя людини. Інноваційне лікування хвороби Паркінсона включає:

  • медикаментозну терапію, саме індивідуальний підбір препаратів, дія яких направлена на відновлення балансу нейромедіаторів;
  • хірургічне втручання у вигляді глибокої стимуляції мозку (додатковий метод для лікування людей із вираженими моторними порушеннями).

Крім того, призначається масаж, фізіотерапія. Це невіддільна частина комплексної терапії, що сприяє покращенню функціональних можливостей пацієнта.

Харчування при хворобі Паркінсона

Багатий на флавоноїди раціон позитивно впливає на тривалість життя та зменшення смертності у людей з цим недугом. Відповідне дослідження було опубліковане в журналі Neurology, над яким останнім часом працювали науковці з Університету штату Пенсильванія та Квінса. Флавоноїди містяться в овочах, ягодах, фруктах, квітах, чаї, червоному вині.

Ціни на наші послуги

Консультація лікаря невропатолога (головний лікар) первинна
1200
Записатися
Консультація невропатолога (головний лікар) повторна
900
Записатися
Консультація лікаря-невропатолога первинна
1200
Записатися
Консультація лікаря-невропатолога повторна
900
Записатися
Консультація невролога онлайн (головний лікар) первинна
1200
Записатися
Консультація невропатолога онлайн (головний лікар) повторна
900
Записатися
Консультація невролога онлайн первинна
1200
Записатися
Консультація невролога онлайн повторна
900
Записатися
Консультація нейрохірурга
1000
Записатися
Консультація нейрохірурга онлайн
1000
Записатися
Консультація фізичного терапевта
800
Записатися
Консультація фізичного терапевта онлайн
800
Записатися
Кінезотерапія
960
Записатися
Кінезотерапія (10 занять)
9100
Записатися
Neurac терапія 1 год
960
Записатися
Neurac терапія 30 хв
550
Записатися
Ультразвукова терапія
450
Записатися
Електроміостимуляція
450
Записатися
Масаж загальний 1 год
1200
Записатися
Масаж загальний 1 год (10 сеансів)
11 450
Записатися
Консультація нейропсихолога
1200
Записатися

Наші лікарі

Усі Лікарі

Наша команда складається з висококваліфікованих спеціалістів

Хуторська Вероніка, фізичний терапевт
Фізичний терапевт вищої категорії
10 років
Джебженяк Олександр, фізичний терапевт
3 роки
Стебельська Вікторія, фізичний терапевт
1 рік

Популярні питання

Контакти

Відповіді на найпоширеніші запитання

Повністю вилікувати хворобу Паркінсона нині неможливо. Але цей діагноз не є вироком. Сучасні методи лікування дозволяють значно покращити якість життя пацієнтів та уповільнити прогресування захворювання. Важливо пам’ятати, що раннє звернення до фахівця відіграє ключову роль у досягненні стійкого ефекту.

Незважаючи на широкі наукові дослідження, етіологія хвороби Паркінсона залишається недостатньо вивченою. Сьогодні не існує єдиної думки щодо факторів, які провокують розвиток цього захворювання. Крім того, питання про спадкову схильність до хвороби Паркінсона також немає однозначної відповіді. Більшість вчених схиляються до того, що ризик розвитку хвороби підвищується під впливом низки факторів, серед яких генетична схильність, перенесені інфекційні захворювання, травми.

Хвороба Паркінсона може виявитися у будь-якому віці, але найчастіше перші симптоми виникають після 55 років. Однак захворювання здатне розвинутись і у молодших людей: до 40 років (рання форма) і навіть до 20 років (ювенільна форма). Швидкість прогресування хвороби індивідуальна і може бути швидкою (досягнення тяжкої стадії за 5 років і менше), помірною (за 5-10 років) або повільною (понад 10 років). Швидкість прогресування та тривалість життя в даному випадку індивідуальні.

Хвороба Паркінсона – дегенеративне захворювання, при якому поступово руйнуються нервові клітини, які виробляють дофамін. Для компенсації його нестачі застосовують спеціальні препарати. Потрапляючи в мозок, вони перетворюються на дофамін, допомагаючи відновити порушені нейронні зв’язки на певний проміжок часу. Для зниження симптомів також призначають комплекс вправ, спеціальну дієту. Усі ці методи дозволяють покращити стан людини.