Остеохондроз, деформуючий спондилоартроз

Деформуючий спондилоартроз – це патологія, спричинена зневодненням міжхребцевих дисків та зменшенням еластичності та амортизації суглобів. Частіше за все спондилоартроз вражає спортсменів та літніх людей, у молоді віком 25-35 років захворювання зустрічається в 10% випадках. В групі ризику – люди, які страждають від «остеохондрозу»: незабаром диски зменшуються у висоту, що спричинює додатковий тиск на суглоби, які з часом запалюються та зношуються хрящові тканини.

Чи можна вилікувати недуг? Медичний центр «Норімед Плюс» успішно практикує лікування хребта, застосовуючи комплексний підхід. Список процедур та ліків складається лікарем на основі симптомів та стадії спондилоартрозу. Якщо больовий синдром відсутній – лікар порадить лікувальний масаж, фізичні вправи, плавання, але якщо гострий біль присутній, то необхідні будуть фізіотерапевтичні процедури, протизапальні ліки тощо.

Радимо не зволікати з походом до лікаря-невролога, а вже при перших симптомах записуватись на прийом за телефоном, вказаному в розділі контакти. Ми знаємо, як вилікувати хворобу та подолати її наслідки.

Деформуючий спондилоартроз - симптоми та лікування

Першим дзвіночком, щоб пройти обстеження на наявність захворювання хребта, може бути:

  • ниючий біль в області поперекового відділу;
  • віддача болю в зону сідниці, шийний відділ, пахову частину, стегно;
  • поява або посилення болю відбувається після нахилів тулубом назад, в бік;
  • зменшення больових відчуттів при нахилах вперед, сидінні, під час розминки;
  • біль може супроводжуватись при ходьбі або в стоячому положенні;
  • може виникнути скутість після сну обмеження руху в зоні ураження хребта.

Діагностика спондилоартрозу виконується за допомогою МРТ, МСКТ, рентгену. Адже, якщо спина не болить – це не показник того, що в міжхребцевих суглобах не відбувається дегенеративний процес.

При яскраво вираженому болі лікарем призначаються ефективні знеболюючі та протизапальні нестероїдні препарати, ефективні ліки та уколи. При цьому пацієнту буде рекомендована фізична поміркована активність, спеціальні вправи для розвантаження міжхребцевих суглобів: розгинання в поперековому положенні, нахил тазу лежачи тощо.

Ефективною методикою лікування є блокада міжхребцевих суглобів, яка виконується разом з рентгеном, КТ чи УЗД. Блокада приводить до стихання запалення, а згодом і до його зникнення.

Є питання? Задайте їх за телефоном +38 (067) 450-10-28.