П'яткова шпора

Відчуваєте постійний біль у п’яті, особливо при ходьбі або бігу? Встаєте вранці з ліжка, уникаючи навантаження на хвору ногу, бо надто болить п’ятка? Можливо, у вас п'яткова шпора (по науковому плантарний фасцит). Про симптоми та причини виникнення хвороби на п’ятках, діагностику та методи лікування плантарного фасцита розповість лікар-ортопед медичного центру «Норімед Плюс».

П'яткова шпора - причини та симптоми

Плантарний фасцит спостерігається у 90% випадках серед людей з плоскостопістю через неправильно розподілене навантаження на ступнях. Зазвичай хвороба вражає жінок після 40 років, але є багато випадків, коли п’яткові шпори на нозі формуються у ранньому віці.

П’яткова шпора виникає через запальні та дегенеративно-дистрофічні процеси в підошвовій фасції, яка підтримує та амортизує під час ходьби. Фасція витримує суттєві навантаження, але через певні обставини може пошкодитись (особливо у місці кріплення до кістки на ступнях). Пошкодження та обмеження рухливості викликає захисну реакцію, що супроводжується відкладенням солей кальцію, що формують шип - п’яткову шпору. Розвитку хвороби сприяє стояча робота, надмірна вага тіла, артроз суглобів ніг, хворі судини, перенавантаження (особливо у спортсменів).

Які симптоми плантарного фасциту:

  • постійно болить нижня частина стопи;
  • з’являється біль зранку після вставання з ліжка;
  • запалюється Ахіллове сухожилля,
  • змінюється хода для розвантаження п’ятки (пересування на пальцях ніг);
  • неможливо взагалі пересуватись без милиць ( якщо довго не лікувати).

П'яткова шпора - лікування

Підхід до лікування захворювання плантарного фасциту є комплексним і направленим на:

  • руйнування кальцієвого шипа;
  • стимулювання відновлення тканин стопи;
  • усунення запалення.

В нашій клініці ми вдало лікуємо п’яткову шпору неінвазивними методами, тобто без хірургічного втручання. Для цього наші лікарі використовують ударно-хвильову терапію, за допомогою якої руйнуються та виводяться із організму сольові відкладення. Для зняття запалення та усунення больових відчуттів допомагаю ультразвук та лазер (пришвидшує регенерацію тканин). Дуже ефективним засобом у лікуванні п’яткової шпори є фізіотерапевтичні процедури, особливо вигрівання. Також може призначатись медикаментозна терапія: мазь, сироватка.

Що робити, якщо є симптоми п’яткової шпори? Не панікувати, а телефонувати в медичний центр «Норімед Плюс». Наш лікар підбере індивідуальне лікування, враховуючи ваш стан та місце локалізації шипа.