Протрузії міжхребцевих дисків

Протрузії міжхребцевих дисків – це патологічний стан хребта, для якого характерне випинання міжхребцевих дисків в хребетний канал. Найчастіше хвороба вражає зони попереково-крижового та шийного відділу хребта. Чим відрізняється від грижі? Протрузія, на відміну від міжхребцевої грижі, не призводить до розриву оболонки диску, але є однією з причин виникнення грижі в недалекому майбутньому, а також паралічу та інвалідності.

Пройти діагностику та лікування від протрузії ви можете в нашому медичному центрі, який розташований за адресою: м. Львів, вулиця Федьковича, 60а. Наш лікар-невролог знає, як лікувати захворювання спини, як доказ цього – численні відгуки наших пацієнтів. Лікар підбере комплексний курс лікування: консервативна терапія, медикаментозне, лікувальна фізкультура тощо.

Протрузії міжхребцевих дисків - симптоми ( ознаки)

Про появу протрузії міжхребцевих дисків свідчать наступні симптоми:

  • часті прояви головного болю, особливо при захворюванні шийного відділу;
  • періодичний хронічний або гострий біль в спині;
  • защемлення попереку та скутість рухів спини;
  • пече або «стріляє» в хребті;
  • погана чутливість, оніміння, тремтіння рук чи ніг;
  • больові відчуття, які віддають від хребта на верхні або нижні кінцівки;
  • м’язова слабкість (втрата сили м язів рук та ніг).

Причини виникнення

Протрузії виникають через порушення обмінних процесів у організмі. Міжхребцевий диск не має кровоносних судин, тому його стан залежить від процесів, які відбувається навколо нього. У нормальному стані диск контактує з хребцями, стримуючи при цьому стиснення за рахунок пружного ядра, яке складається білків та колагену та 90% води. Саме вода забезпечує амортизаційну стійкість та желеподібну структуру ядра диску, яке через зневоднення провокує появу протрузії. Втрата води призводить до сплющення диску, розтягнення та розшарування його стінок, через що диск починає випинати. Диск може випинати локально або по всьому периметру (циркулярна протрузія). Розрізняють й інші види протрузії: латеральна, задньо-латеральна, дорзальні.

Лікування протрузії міжхребцевих дисків

Для лікування протрузії міжхребцевих дисків ми застосовуємо медикаментозні препарати: протибольові та протизапальні. Ефективною є фізіотерапія: Лікувальна фізкультура, лікувальний масаж та йога, мануальна терапія, голкорефлексотерапія тощо. Якщо консервативне лікування безсиле, тоді призначається два види операції: мікродискектомія або ендоскопія.

Записатись на прийом також можна за телефоном +38 (067) 450-10-28.