Лікування викривлення хребта (сколіоз, кіфоз, лордоз)
У нормальному стані хребет має вигини вперед/назад в зоні грудного, поперекового або шийного відділу, але якщо ці вигини виходять за межі норм, виникає патологія: викривлення хребта. Захворювання трапляється як у дітей, так і у дорослих через неправильну поставу, генетичні паталогії, м’язову дистрофія, остеохондроз або дисплазію хребта.
Лікарі медичного центру «Норімед Плюс» знають, як виправити хребет . Ми радимо при перших симптомах захворювання пройти діагностику та лікування, адже нехтування хворобою приведе до більш суттєвих проблем, навіть до необхідності оперативного втручання. Операція проводиться з метою фіксації положення хребта за допомогою металоконструкцій.
Викривлення хребта -види, симптоми, лікування
Розрізняють три види викривлень хребта: сколіоз, лордоз та кіфоз.
Сколіоз
Сколіоз – це бокові викривлення, які виникають ще в дитячому віці та прогресують в процесі того, як організм росте. Сколіоз буває С, S або Z-подібний, правосторонній, лівосторонній, в залежності від форми на напрямку викривлення.
Характерні ознаки сколіозу: асиметричні плечі, ребра, лопатки та ноги. У тяжких випадках можливі проблеми з ходою, болі м’язів, деформація грудної клітки та пошкодження внутрішніх головних органів людини.
Лікування сколіозу
Процес лікування сколіозу є повільним та тривалим, а успіх в багато чому залежить від пацієнта: його сили волі, витримки, наполегливості. На останніх стадіях захворювання можливе призначення корсета. Основою лікування є лікувальна фізкультура з правильно розробленим комплексом вправ індивідуальному порядку. Доповнюють лікування плавання, гімнастика, масаж та фізіотерапевтичні процедури.
Кіфоз
Кіфоз грудного відділу хребта супроводжується його деформацією – опуклістю вперед або назад. Деформація хребта призводить в свою чергу до зменшення об’єму легень, порушення функціональності серця та кишкового тракті, виникнення гриж. В незручному положенні та при сильних навантаженнях пацієнта турбує сильний біль. Наявність кіфозу грудного відділу визначається візуально. При хворобі опуклість спрямована під кутом більше 45 градусів. Лікування залежить від причин виникнення кіфозу.
Лордоз
Патологічний лордоз (шийний лордоз, гіперлордоз поперековий лордоз) – це збільшення вигину хребта у відповідному його відділі, що може спровокувати міжхребцеві грижі, остеоартроз, міозити та розлади внутрішніх органів.
Випрямлення лордозу проводиться комплексно. Це може бути медикаментозна терапія, фізіотерапія та ЛФК. Навантаження та оздоровчі фізичні вправи не рекомендується підбирати самостійно, а краще звернутись до фахівця.