Логопед у Львові
Популярні питання
КонтактиВідповіді на найпоширеніші запитання
Чи можна позбутися логопедичних проблем у дорослому віці?
Багато хто вважає, що якщо людина в дитинстві не відвідувала логопеда і не виправила мовні дефекти, то в дорослому віці це вже неможливо зробити. Але це не так. Ефективні методики дозволяють коригувати мовні порушення у будь-якому віці і досить швидко.
Сказати точно, скільки знадобиться занять складно. У середньому для виправлення звуковимови потрібно п’ять-десять занять з логопедом. У разі складніших порушень, таких як заїкуватість, афазія чи патології голосу, може знадобитися більше часу. Багато залежить від анатомічних особливостей артикуляційного апарату та індивідуальних причин мовних порушень.
Чи лікуєте ви проблеми мовлення після інсульту?
Мовні порушення є одними із найскладніших наслідків інсульту. Відновлення мовних функцій потребує значного часу, загалом два-три роки, а іноді і більше. Успіх лікування багато в чому залежить від швидкості початку реабілітації та застосовуваних методів.
Незалежно від ступеня вираженості порушень, заняття з логопедом є невіддільною частиною реабілітації. Відновлення мови відбувається у поєднанні з адекватною медикаментозною терапією. Сеанси тривають від 20 до 45 хвилин, залежно від рівня втоми пацієнта. При виникненні таких симптомів як головний біль, задишка, слабкість або підвищення тиску, тривалість занять скорочується до 10 хвилин.
Можна я запишу відео і відправлю вам, щоб ви оцінили проблеми мовлення?
Для того, щоб логопед міг оцінити ступінь складності мовних проблем і, відповідно, розробити індивідуальну програму для їх усунення, необхідно провести відповідну діагностику. Для цього необхідно записатися на прийом до фахівця та прийти на консультацію.
Як можна допомогти дитині з дислексією?
Дислексія найчастіше має спадкову природу. Цей стан обумовлений тим, що області мозку, відповідальні за читання, функціонують не так, як повинні. У дітей з дислексією виникають складнощі із встановленням зв’язку між літерами та звуками, а також звуками та словами. Оскільки дислексія є вродженим розладом, її повністю вилікувати неможливо. Однак з цим можна впоратися, використовуючи спеціальні методики та підтримуючи дитину. Чим раніше розпочнеться корекційна робота, тим ефективнішими будуть результати.
Діти з дислексією здатні навчатися нарівні з іншими, але їм потрібен індивідуальний підхід та спеціалізовані заняття. Наприклад, моделювання літер та слів із глини може допомогти їм у освоєнні читання. Також до процесу навчання залучаються логопед, психолог. Це дозволить забезпечити дитині всебічну підтримку.