Психолог

Головна » Психолог

Питання та відповіді

Курс психологічної допомоги може тривати від кількох місяців до кількох років. Тривалість залежить як від складності проблеми, так й від ступеня готовності людини до змін. Але навіть ті пацієнти, які готові до них, не отримають потрібний результат раніше, ніж за 10-15 сеансів, що вважається короткостроковою терапією. Наукові дослідження підтверджують: що довше триває робота з психологом, то краще результати.

Сеанси завершуються, коли людина усвідомлює, що проблема, з якою вона звернулася, вирішена, а нових проблем не виникло або вони також вирішені. На те, що можна закінчувати заняття з психологом, вказує впевненість у своїх силах. Тобто людина розуміє, що може впоратися самостійно в тих ситуаціях, в яких раніше потребувала допомоги. 

Клінічний психолог — це фахівець, який має право працювати в будь-яких медичних закладах, включаючи пологові будинки та хоспіси. Коло його пацієнтів варіюється залежно від місця роботи. Серед них можуть бути люди з тяжкими захворюваннями та їхні родичі, жінки з ускладненнями вагітності, батьки дітей із затримками у розвитку.

Клінічний психолог допомагає впоратися з багатьма проблемами, такими як панічні атаки, психосоматичні захворювання, початкова стадія депресії, проблеми у відносинах між батьками та дітьми. На відміну психіатрів, клінічний психолог не призначає медикаменти. Він застосовує інші методи лікування, в основному це бесіди та консультації.

Основна відмінність між психологом та психотерапевтом полягає у відсутності у психолога медичної освіти. Відповідно він не може ставити діагнози або призначати медикаментозне лікування. Робота психолога спрямована на надання консультацій, проведення тестувань та тренінгів, які допомагають людям долати кризові ситуації, підвищувати самооцінку та покращувати взаємини з оточуючими. Основне завдання цього фахівця – підтримка людей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Клієнтами психолога є здорові люди без психічних розладів, але які потребують психологічної допомоги.

Психотерапевт має вищу медичну освіту. Його робота пов’язана з допомогою пацієнтам, які мають труднощі з психічним здоров’ям. Основна сфера діяльності психотерапевта – це лікування неврозів та неврозоподібних станів, таких як депресія, фобії, нав’язливі думки, іпохондрія та порушення сну. Мета психотерапевта – не тільки усунути симптоми, але й виявити та усунути причини психічного розладу. У роботі він використовує різні методи, включаючи розмови з пацієнтом, гіпноз, психотерапевтичні техніки і медикаментозне лікування.

До психолога необхідно звертатися, якщо людина не може знайти вихід із ситуації, впоратися з сильними емоціями, коли психологічний стан погіршує якість життя. Приклади ситуацій, коли варто звернутися за психологічною допомогою:

  • брак мотивації до виконання значних завдань, відсутність впевненості у собі;
  • відчуття власної неповноцінності;
  • надмірна самокритичність;
  • проблеми у сімейних відносинах чи конфлікти з партнером;
  • почуття самотності, відсутність особистого життя, друзів;
  • не подобається місце навчання чи роботи;
  • синдром самозванця.

Допоможе психолог і при панічних атаках, тривожності, розладах сну та інших порушеннях ментального здоровʼя.