Консультація психолога у клініці Norimed у Львові
Види послуг | Ціна, грн |
---|---|
Консультація лікаря психолога | 800 |
Вивчення людської психіки та її проявів – основа психології (з давньогрецької ψυχή – душа; λόγος – знання). Ця наука аналізує психічні явища, такі як свідомість, уяву, мислення, пам’ять, волю, бажання та почуття. Вона також вивчає взаємодію людини із зовнішнім світом – предметами, явищами, іншими людьми та подіями – та вплив цих факторів на її відчуття, сприйняття і поведінку.
Психолог – фахівець, який досліджує психічну діяльність людини, її процеси, форми прояву, організацію та закономірності, а також унікальні особистісні властивості. Він надає психологічну підтримку психічно здоровим людям.
Практикуючий психолог часто спеціалізується у конкретній галузі та застосовує свої знання і навички для допомоги людям у різних складних життєвих ситуаціях.
Які хвороби лікує психолог?
До списку проблем, з якими допомагає впоратися психолог, входять:
- незначні психологічні порушення, не пов’язані з патологічними змінами в мозку, такі як особистісні розлади, викликані підвищеною або зниженою самооцінкою, образами, довірливістю, невдалими відносинами, неправильно обраними життєвими напрямками;
- дрібні фобії, які виникли внаслідок минулих подій;
- легкі невротичні стани, які проявляються безсонням, втратою апетиту або, навпаки, його підвищенням, апатією та іншими симптомами;
- кризові періоди, що виникають у певні вікові моменти життя, такі як підлітковий період, середній вік, перехід у вік за 40 та менопауза у жінок;
- інтимні проблеми психологічного характеру;
- стрес, пов’язаний із життєвими подіями чи стосунками.
Основна місія психолога полягає у наданні підтримки людям, які перебувають у складних чи нетипових ситуаціях. Нині існує безліч напрямів у практичній психології. Спеціалізація у вузькій галузі дозволяє глибоко вивчити та практично вирішувати певне коло проблем, що сприяє максимальній ефективності психологічної допомоги.
Коли потрібно звертатися до психолога?
Робота психолога полягає в тому, щоб допомогти подолати складності, вирішити чи полегшити проблему, використовуючи приховані ресурси людини. Консультація у психолога необхідна всім, хто цінує своє здоров’я та усвідомлює, що тривала напруга може спровокувати серйозні захворювання. До цього спеціаліста слід звернутися, якщо є:
- проблеми з контролем своїх емоцій: плаксивість, спалахи необоснованої агресії, різка зміна настрою, дратівливість;
- проблеми у спілкуванні з оточуючими, включаючи невпевненість у собі, сильний страх перед публічними виступами, труднощі у встановленні та підтримці відносин, а також часті конфлікти;
- залежність від партнера, що виявляється у прагненні до постійного контролю над іншою людиною, хворобливої прихильності або повного поглинання собою у відносинах;
- криза у шлюбі (відсутність комунікації, яка приводить до бажання розриву стосунків);
- нав’язливі думки та поведінкові ритуали, такі як постійне почуття необхідності прибирати, протирати пил, мити руки тощо;
- апатія та відсутність інтересу до всього, які супроводжуються втратою сенсу життя та тривожними думками про безперспективність майбутнього;
- конфлікти у відносинах між батьками та дітьми.
Консультація психолога у клініці Norimed
Прохання про допомогу – це природна потреба. Ви самі можете впливати на своє життя та життя ваших близьких, роблячи його більш щасливим та насиченим. Наші висококваліфіковані фахівці готові допомогти вам подолати труднощі та відновити гармонію у вашій родині та душі. Записатися на прийом до психолога можна в режимі он-лайн або по телефону.
Поширені питання
Є певні ознаки, за яких необхідно негайно звернутися до фахівця:
- поява думок про самогубство;
- бажання завдати шкоди самому собі;
- серйозні порушення сну, такі як безсоння чи надмірна сонливість;
- проблеми з харчуванням, включаючи відсутність апетиту чи розладу харчової поведінки;
- епізоди неконтрольованої агресії та дратівливості;
- панічні атаки, тривожність;
- раптові та необгрунтовані зміни настрою, відчуття безвиході.
Також бувають ситуації, коли важливо звернутися до психолога, навіть якщо здається, що все гаразд. Це може бути смерть близької людини, пережиті терористичні акти, аварії, напади тощо.
Обидва фахівці працюють із душевними проблемами людей, але мають різну освіту та навички. Психолог має вищу психологічну освіту (не медичну) і займається вивченням психіки здорових індивідів, включаючи мотивацію, свідомість, почуття та інші аспекти особистості. Він не має права ставити діагнози чи виписувати ліки.
Психотерапевт, у свою чергу, отримав вищу медичну освіту і має право діагностувати та лікувати (призначати медичні препарати) серйозні психіатричні захворювання та помірні психічні розлади, такі як неврози, депресія та не пристосована поведінка.
Фахівці клініки працюють з різновіковими групами людей, у тому числі з дітьми, вік яких п’ять років і старше.
Зазвичай клієнти відвідують психолога раз на тиждень, проте тривалість терапевтичного курсу залежить від індивідуальних потреб кожної людини. Деяким може знадобитися тривалий супровід (кілька місяців або більше), тоді як іншим достатньо кількох сеансів.
Тривалість терапії залежить від складності проблем, із якими стикається клієнт. Тимчасові рамки можуть бути орієнтовно визначені таким чином:
- для вирішення невеликих проблем може знадобитися від кількох місяців до півроку;
- лікування серйозних станів може тривати до року;
- робота над особистісними розладами може вимагати понад рік інтенсивної терапії.