Ураження периферичної нервової системи призводить до появи різноманітних неврологічних захворювань, серед котрих має місце периферична нейропатія. Захворювання не є самостійним, а набутим в результаті ускладнення інших проблем зі здоров’ям. Воно пов’язане з ураженням нерву (одного), якщо уражено декілька нервів одночасно, то це вже називається множинна нейропатія.
Щоб встановити діагноз та призначити курс лікування, вам спершу потрібно пройти обстеження у невролога медичного центру «Норімед Плюс» м. Львів. За потреби до роботи підключається ендокринолог, терапевт, онколог тощо, в залежності від проблеми, яка призвела до захворювання. В ході діагностики здається кров, проводиться електрофізіологічне дослідження, оцінюється неврологічний статус пацієнта, а за потребою призначається МРТ та біопсія нерву.
Периферична нейропатія – симптоми
В залежності від того, який пошкоджено нерв, проявляються відповідні специфічні симптоми периферичної нейропатії:
- Лицьового нерва. Виражається відсутністю рухомості частини обличчя з того чи іншого боку та його асиметричністю (перекосом), неможливістю закрити око тощо;
- Променевого нерва. Звисання кисті, неможливість стиснути пальці в кулак.
- Ліктьового нерва. Слабнуть пальці рук,больові відчуття та висока чутливість руки із зовнішньої сторони, передпліччя.
- Сідничного нерва. Оніміння задньої частини ноги, болить гомілка чи стегно, дискомфорт при ходьбі.
Захворювання буває різних типів: вегетативна, сенсорна, алкогольна нейропатія. Наприклад, при вегетативних проявах нейропатії у пацієнта може спостерігатися зміна кольору шкіри стоп, нігтів на ногах, порушення потовиділення тощо.
Лікування нейропатії
Підхід до лікування нейропатії є індивідуальним для кожного хворого. Курс об’єднує в собі місцеве та медикаментозне лікування, направлене на регенерацію тканин, декомпресію, усунення запалення нервів (при невриті), використовуючи обезболюючі та протизапальні препарати. Дуже ефективні методи фізіо-і рефлексотерапії (акупунктура, мануальна та лазерна терапія, масаж, електрофорез). Паралельно лікується захворювання, яке стало причиною неврології (діабет, атеросклероз тощо).
Міжреберна невралгія
Якщо без причини ви відчули різкий біль справа чи зліва грудної клітки, який довго не минає, а під час руху або кашлю тільки посилюється, прийшов час записатись на консультацію до невролога. Адже ймовірно, у вас міжреберна невралгія, котра розвинулась на тлі інших патологій (травма хребта, остеохондроз, грижі, новоутворення, котрі тиснуть на нерв та защемлюють його).
Не зволікайте, записуйтесь на прийом в нашу клініку і ми повернемо вас до повноцінного життя. Також ми лікуємо невралгії трійчастого нерва, неврити лицьового, потиличного нерва.