Ортопедична реабілітація

Ортопедична реабілітація

Ортопедична реабілітація застосовується у всіх випадках травмування ортопедичної кістково-м’язової системи, які потребують консервативного чи хірургічного лікування. Цілі ортопедичної реабілітації – відновити або покращити функції організму, втрачені через перенесену травму.

Сенс полягає в тому, щоб покращити якість життя та створити умови, за яких пацієнт не відчуватиме дискомфорту. До та після ортопедичного втручання пацієнта слід обстежити та підготувати індивідуальний план фізіотерапії. Він формується на основі анамнезу, стадії патології, наявності супутніх проблем.

Ортопедична реабілітація: завдання

Ортопедична реабілітація після операції є необхідною. Її завдання полягає не тільки в тому, щоб мінімізувати біль та дискомфорт, а й зафіксувати післяопераційний результат. Відновлення включає в себе:

  • лікувальну фізкультуру;
  • фізіотерапію із застосуванням масажу, холоду.

Пацієнт, який проходить курс післяопераційного лікування, постійно контролюється ортопедом, реабілітологом та фізіотерапевтом. Реабілітація після ендопротезування кульшового суглоба проводиться у всіх випадках. Даний суглоб є найбільшим у тілі людини. Ендопротезування – серйозна хірургічна операція, в ході якої пошкоджений суглоб змінюється на металевий протез.

Саме тому реабілітація направлена на повне відновлення рухливості суглоба. Тільки при дотриманні відновлювальних процедур та реабілітаційних заходів результат операції буде успішним та закріпленим. Без них розробити суглоби неможливо. Цьому етапу завжди приділяється особлива увага.

Реабілітація після ендопротезування колінного суглобу

Результат операції фіксується проведенням відновлювальних процедур. Вони також мають на меті зниження больового синдрому та відновлення функціональності кінцівки. Цією задачею займаються лікарі-реабілітологи.

У першу чергу необхідно знизити больовий синдром і набряклість суглоба після оперативного втручання, для чого застосовується підвищене положення кінцівки та локальна кріотерапія (охолодження оперованого сегмента).

Реабілітація після перелому шийки стегна

Відновлення після перелому шийки стегна займає від 2 місяців до 1 року. Для успішної реабілітації важливо виконувати вправи для повернення рухової активності. Будь-які заняття мають проходити під контролем спеціаліста. Лікарі медичного центру «NORIMED» допоможуть вам реабілітуватись після проведеного оперативного втручання та мінімізувати больовий синдром.

Реабілітація при сколіозі

Реабілітація при сколіозі хребта може включати ряд фізіологічних процедур та медикаментозної терапії для зняття больового синдрому, усунення м’язових спазмів та інших ускладнень. У разі наявності дисфункції м’язового каркаса, тимчасово застосовуються різні корсети, що підтримують. Іноді застосовуються бандажі, які необхідні для фіксації хребетних дисків.

Пройдіть консультацію в нашій клініці, щоб сформувати програму реабілітації. Записатися на консультацію можна за номером телефону на сайті або заповнивши форму зворотнього зв’язку.

Поширені питання

Для цього проводиться фізіотерапія, ерготерапія, лікувальна фізкультура.

Комплекс вправ, призначений для занять у відновлювальний період, складається індивідуально з урахуванням всіх особливостей пацієнта.

Так, фізична реабілітація буде дієвою і безпечною, якщо пацієнта контролює лікар. Підбір вправ проводиться після того, як визначено точний діагноз та його тяжкість. У нашому медичному центрі діагноз визначається швидко, після чого висококваліфікований фахівець признає необхідну програму реабілітації.

Так, але бажано, щоб консультація була очною. Тоді лікар зможе провести огляд, проаналізувати анамнез та сформувати реабілітаційну програму.